Elektroinstalace Hlaváček

Jak na bezpečné vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení je lákavé nejen pro děti, ale i pro dospělé. V dnešní moderní době již málokdo používá klasické svíčky na stromku, které mnohdy způsobily v bytě požár. Dnes je v módě elektřina, a čím víc žároveček na stromku, v oknech i venku, tím lépe. Je to jistě bezpečnější než otevřený oheň, ale jen tehdy, vybereme-li to správné osvětlení.

Blikající řetězce, rampouchy, různé lampičky nebo světelné vodopády, na trhu je nepřeberné množství a není jednoduché si vybrat. Zde je pár rad, abyste si užili vánoce bez nehod.

Nedejte se zlákat cenou!

Trhovci na stáncích nabízí velmi pestrou nabídku veškerého osvětlení za nízkou cenu. Je to jistě lákavé, ale musíme si uvědomit, že většina nabízených produktů pochází z Číny a nesplňují ani základní bezpečnostní požadavky. Tyto výrobky mají mnohdy špatnou izolaci přívodního kabelu, který může probíjet. Vidlice není nijak chráněna při zasouvání do zásuvky. Nejvíce úrazů elektrickým proudem a popálenin způsobují každoročně právě zboží z Číny. Rozhodně se nevyplatí šetřit a ohrožovat své zdraví.

Vánoční osvětlení kupujte vždy jen u renomovaných prodejců, kteří ručí za kvalitu. Výrobek musí obsahovat návod v češtině (u zboží na tržištích většinou chybí), dále příslušné certifikáty. Kvalitní značkové výrobky mají také možnosti variability. Osvětlení lze díky konektorům prodlužovat, napojovat na další tipy, nebo rozdělovat na další větve.

Vnitřní osvětlení nepatří ven

Oblíbeným trendem se stává zdobení zahrady a domu. Mnozí ve snaze ušetřit vezmou řetěz určený jen pro interiéry a rozvěsí ho před dveře nebo na stromek. Venkovní osvětlení je sice několikrát dražší, ale má to své opodstatnění. Světla i kabely musí odolávat teplotním výkyvům (mráz, déšť, sníh) a není-li žárovka ani kabel tomu uzpůsoben, může dojít ke smrtelným nehodám.

Osvětlení při odchodu z domu vypínejte

Vánoční osvětlení nenechávejte nikdy zapnuté bez dozoru. Odcházíte-li z domova nebo jdete spát, osvětlení vždy vypínejte. Velmi pohodlné je osvětlení s časovačem. Ten umístíte mezi zásuvku a řetěz. Pak máte jistotu, že osvětlení je vypnuté například přes noc a nemusíte kontrolovat, zda tomu tak opravdu je.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »