Elektroinstalace Hlaváček

Moderní vypínače

Spínače už dávno nejsou jen pouhými funkčními prvky, ale staly se nedílnou součástí interiérového designu. Pryč je doba nevzhledných bílých plastových vypínačů. Dnes se na trhu objevují vypínače v odvážnějších materiálových a barevných kombinací. Proč nevyužít těchto možností a sladit jejich vzhled tak, aby odpovídal stylu celého interiéru.

Kromě tradičního plastu se objevuje sklo, chrom a leštěná mosaz. Ve všech těchto variantách působí vypínače luxusně a stylově doplní interiér. Rovněž tradiční bílá nebo hnědá barva již nestačí. Ve velké oblibě jsou vypínače ve výrazných zářivých barvách. Množství kombinací je široké, někteří výrobci používají stejné kryty a díky tomu lze velmi snadno změnit původní vzhled vypínačů pouhou výměnou rámečku a získat tak zcela nový design.

Také milovníci klasických materiálů si nemusejí zoufat. Na trhu můžete nalézt širokou nabídku vypínačů z dřevěných nebo kožených materiálů. Například velbloudí kůže nebo v provedení javor, dub, mahagon a další.

Vhodná doba pro výměnu vypínačů je rekonstrukce

Vhodná doba pro výměnu starých vypínačů za nové je rekonstrukce. Při rekonstrukci bytu se nabízí příležitost, jak sladit všechny vypínače a zásuvky s interiérem, vyměnit krabice pro zabudování rozvodů (modernější typy vypínačů se do klasických mělkých krabic nevejdou) nebo upravit rozmístění dle potřeby a zlepšit tak přístupnost k nim.

Hlavní a primární funkcí ovšem není jejich vzhled, ale funkčnost. S vypínači jsme velmi často v kontaktu a tak bychom se měli při výběru zaměřit také na to, aby splňovaly všechny požadavky a nároky na používání. Na výběr máte vypínače jak klasické jednoduché, dvojité, tak i schodišťové, které ovládají více světel najednou. Moderní vypínače mají nastavitelnou intenzitu světla, stmívače, lze je ovládat dálkově apod.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »