Elektroinstalace Hlaváček

Rekonstrukce elektroinstalace v bytě

Elektroinstalace je v mnoha bytech často zastaralá a dávno již nevyhovuje nárokům moderního bydlení. Používáme více zařízení na elektřinu než dříve a elektroinstalace tomu není přizpůsobena. Její rekonstrukcí si usnadníte a zpříjemníte bydlení.

Je rekonstrukce elektroinstalace nutná?

Bydlíte-li v panelovém domě, nebo v bytě jiného staršího domu, je vaše elektroinstalace stará cca 30 let. Staré elektroinstalace v sobě nesou velké riziko, jsou vyrobeny z hliníku, který je z dnešního pohledu jako materiál pro elektroinstalaci nedostatečný. Jeho nevýhodou je malá odolnost vůči velkému zatížení elektrickým proudem. To může mít za následek zkřehnutí hliníkového vodiče a přerušení spojů. Navíc staré elektroinstalace odpovídaly tehdejším technickým a bezpečnostním normám, které se od té doby změnily a dnes jsou tyto staré elektroinstalace nevyhovující.

Kdy rekonstruovat?

Rekonstrukce elektřiny v bytě je zdlouhavá a poměrně náročná a vždy se vyplatí spojit ji s dalšími opravami v bytě např. rekonstrukce bytu či bytového jádra. Práce jsou závislé od rozsahu zakázky a trvají přibližně několik dní až jeden týden.

Konec rozdvojkám a prodlužovacím kabelům

Zastaralé a mnohdy zoxidované hliníkové rozvody se nyní nahrazují mědí, která má mnohem větší odolnost a stálost. Nové rozvody přispějí k jejich komfortnějšímu využívání. Vytvoří dostatek nových přípojných míst a efektivnější rozmístění zásuvek. Již nebudete muset používat rozdvojky a dlouhé neskladné prodlužovací kabely. Také budete moci mít bez obav zapnutou pračku, myčku i varnou konvici, jelikož nově provedené okruhy jsou přizpůsobené současným potřebám každé moderní domácnosti.

Jen s odborníkem

Je jasné, že vyměnit elektřinu nezvládnete sami. Vyhledejte odborníka, který vám pomůže a zároveň zajistí komplexní služby v této oblasti. Rozmyslete si budoucí rozmístění zásuvek, vypínačů atd. Připravte se, že práce zaberou několik dní a rozhodně nepotěší vaše sousedy, ale výsledek bude stát za to.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »