Elektroinstalace Hlaváček

Signalizační systémy

Říkáte si, na co v domácnosti potřebujete signalizační systémy? A přece jsou velmi důležité. Jistě jste kolikrát na dovolené mysleli na to, zda se u vás doma nestala katastrofa a nevytopili jste sebe nebo ještě hůře sousedy. Použitím signalizace můžete odvrátit následky nepředvídatelných havárií!

Signalizační systémy zabraňují nejen vzniku škod na majetku, vybavení domácnosti, ale chrání i zdraví. Jedním z prvních důvodů proč si pořídit signalizační systémy je nežádoucí únik vody. Instalací systému signalizace vody v rámci elektroinstalace lze zabránit nežádoucímu úniku vody, a to včasným zablokováním přívodu vody, objeví-li se porucha.

Instalací systému zabráníte možné havárii

Namontovaný systém automaticky uzavře přívod vody kdykoliv dojde k poruše. Signalizační systém tvoří - kontrolní modul, alarm, transformátor a páskové snímače. Pracuje na jednoduchém principu. Páskový snímač se připevní na podlahu a propojí s kontrolním modulem. Jakmile se voda dotkne snímače, je aktivován kontrolní modul a zapne se alarm. Kontrolní modul signalizačního systému, ovládaný elektromagnetickým ventilem, v případě poruchy uzavře přívod vody. Poplach zrušíte uzavřením přívodu vody ručním ventilem.

Hlásiče kouře

Signalizační systém lze využít i v případě požáru a doslova vám může zachránit život! V noci když spíte, je váš čich utlumen a riziko udušení z kouře je v případě požáru velmi vysoké. Hlásič kouře neustále vyhodnocuje optické vlastnosti okolního vzduchu, a jestliže do jeho testovací komory vnikne kouř, spustí hlasitý zvukový poplach.

Čím více prostorů v domě je osazeno hlásiči kouře, tím vyšší je pravděpodobnost včasného upozornění. Hlásič kouře by měl být instalován zejména na chodbách jednotlivých pater, dále ve sklepě, v garáži a v půdních prostorách. Neinstaluje se v blízkosti kamen a krbů.

Závěrem

Upozorňujeme, že montovat elektroinstalaci by měl vždy profesionální elektrikář, jinak se vytavujete nebezpečí úrazu nebo škodě na majetku ze špatně nainstalovaného systému. Elektroinstalace je navzdory všem bezpečnostním pojistkám mimořádně citlivou záležitostí a vyžaduje odbornou instalaci!

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »