Elektroinstalace Hlaváček

Venkovní vánoční osvětlení

K vánocům neodmyslitelně patří vánoční dekorace a svítící řetězy. V poslední době je velmi módní vyzdobit si nejenom interiér, ale i exteriér domu. Vánoční osvětlení určené pro venkovní výzdobu má trochu jiné parametry než osvětlení pro interiér.

Při rozhodování, jaké vánoční osvětlení chceme koupit, je velmi důležité, kam jej umístíme. Jestli do interiéru nebo exteriéru. Venku nejčastěji zdobíme obrysy domů nebo venkovní stromečky či keře na zahradě. Tady je třeba si uvědomit, že osvětlení pro venkovní aplikace má rozdílné parametry, než osvětlení, které používáme doma například na stromeček. Především je odolné proti povětrnostním vlivům, voděodolné tak, aby bez problémů fungovalo i za deště nebo sněžení. Zatímco venkovní osvětlení můžeme využít i v interiéru, svítidla určená pouze pro interiér nikdy nepoužíváme venku!

Vybírat můžete ze široké škály venkovního vánočního osvětlení – světelné řetězy na stromky, vánoční krápníky na střechu domu nebo fasády. Velmi oblíbené jsou v poslední době LED technologie, která je maximálně úsporná, bezpečná a šetrná k životnímu prostředí.

I v oblasti vánočního osvětlení se dostávají do popředí LED žárovky. Vyznačují se maximální bezpečností, žárovky jsou na omak studené a mají velkou svítivost. Navíc LED vánoční venkovní osvětlení lze ponechat na zahradě po celý rok a využívat je i při jiných příležitostech jako jsou narozeniny nebo party.

Při výběru světelných venkovních systémů se nejprve u prodejce ujistěte, zda jsou bezpečné a jestli odpovídají bezpečnostním normám. Každý seriózní prodejce vám tyto informace poskytne.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »