Elektroinstalace Hlaváček

Vypínač na dálkové ovládání

Vypínače v dnešní době podléhají stejně jako ostatní zařízení v interiéru vývoji. Vypínače mají již bezdrátové ovládání a můžete je umístit třeba i na skleněnou stěnu, bez nutnosti elektrických kabelů.

Vysoký komfort nabízí vypínače bez drátů, které se ovládají pomocí radiofrekvenčního nebo infračerveného signálu. Největší výhodou je umístění bez bourání stěn. Chcete-li umístit vypínač někam, kde jste s ním původně nepočítali, instalace se obejde bez poničené zdi nebo obkladů v koupelně. A co víc - nepotřebujete ani elektrikáře.

Přijímač se namontuje do standartního rámečku vypínače a pak jej jednoduše připevníte tam, kam potřebujete, na zeď, sklo, dřevěné obložení apod. Vysílač (dálkový ovladač) může mít vzhled přívěsku na klíče. Jeden vysílač může ovládat i více přijímačů. U radiového signálu mezi vysílačem a přijímačem není nutná přímá optická viditelnost, jelikož vysokofrekvenční rádiové vlny pronikají nekovovými překážkami. Infračervené dálkové ovládání funguje stejně jako u audiovizuální techniky, kde nesmí stát v cestě signálu překážka.

Cena se odvíjí v závislosti na signálu. Levnější varianta – rádiový signál vás vyjde cca od 2 500,- za přijímač i vysílač. Infračervený signál je dražší, cca od 4 000,- za přijímač a vysílač. Vzhledem k tomu, kolik by vás stál elektrikář nebo malíř se investice vyplatí.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »