Elektroinstalace Hlaváček

Často kladené dotazy

Právní předpisy ukládají povinnost udržovat elektrická zařízení a výrobky v bezpečném stavu, aby neohrožovaly životy, zdraví a majetek. Za tuto skutečnost zodpovídá majitel. Dalším důvodem proč provádět revize je postup pojišťoven při likvidaci pojistných událostí. Nemáte-li platnou elektro revizi, pojišťovny krátí pojistné plnění nebo jej v horším případě vůbec nevyplatí.

Za provedení výchozí revize nového nebo rekonstruovaného elektrického zařízení je podle vyhlášky č.20/1979 Sb., odpovědný dodavatel zařízení. Za provádění pravidelných revizí je zodpovědný provozovatel elektrického zařízení. Předepisuje mu to Zákon č.65/1965 Sb. zákoník práce, vyhláška 20/1979 Sb..

Pouze pracovníci, kteří mají platné osvědčení dle §9 vyhl. č. 50/1978 Sb.

S chytrou elektroinstalací neboli inteligentní elektroinstalací (IE) můžete ovládat a kontrolovat dům z jakéhokoli místa na světě. Systém rovněž kontroluje a sleduje automaticky provoz vaší domácnosti i v době kdy nejste doma. Např. reguluje topení, zatahuje žaluzie, ovládá spotřebiče, hlídá otevření oken, dveří, venkovních vrat a střeží dům před nezvanými hosty.

Ano, existuje bezdrátové řešení, které instalujete bez jakéhokoli zásahu do stávající elektroinstalace a bourání do zdí.

Veškeré osvětlení, včetně venkovního, IE nejen zapíná a vypíná světla, ale také reguluje jejich stmívání. Řídit můžete i veškerou stínící techniku - elektrické žaluzie, rolety nebo markýzy. Zásuvky lze jediným tlačítkem přepnout do úsporného režimu. V době vaší nepřítomnosti svítí v různých místnostech a různě dlouho, nepravidelně zapíná světla, televizi, rádio, spouští a vysunuje žaluzie, aby vše vypadalo tak, jako když jste doma. Systém také dokáže spolupracovat se zabezpečovacím systémem a v případě narušení objektu vám podá zprávu například na mobilní telefon nebo na pult centrální ochrany.

Princip klasického hromosvodu spočívá ve spolehlivém a bezpečném svedení přímého úderu blesku do země tak, aby zamezil nebezpečným přeskokům na vodivé části v objektu a tím zabránil možným ublížením na zdraví osob a škodám na majetku. Jímací soustava (jímací tyč a jímací vodiče) zachytí přímý úder blesku do objektu, a ten je bezpečně sveden pomocí systému svodů do uzemňovací soustavy, která ho rozvede v zemi.

Hromosvod musí být povinně nainstalován především na ty budovy, kde se vyskytuje reálná hrozba ohrožení na zdraví osob nebo značné škody na majetku v případě zasažení bleskem. Jedná se například o školské budovy, činžovní domy, zdravotnické budovy, průmyslové objekty apod.. Dále záleží na odpovědnosti každého vlastníka, zda si na svém rodinném domě nebo chalupě nechá hromosvod nainstalovat, každý by si však měl uvědomit i rizika vyplývající z nedostatečně chráněného majetku.

Pravidelná kontrola hromosvodu se provádí po 3 - 5 letech a po každém zásahu bleskem. Dále pokud provádíme změny na střeše (stavební nebo instalace antény…).

Pokud instalaci hromosvodu přenecháte odborníkům, pak se nemusíte žádných škod na fasádě obávat. Máme spoustu spokojených klientů, kteří svěřili instalaci hromosvodu nám a byli i po počátečních obavách naprosto spokojeni.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalace Hlaváček
Autoservis Weber

Elektroinstalace Hlaváček v novém kabátě

celý článek »
Osvětlení do kuchyně
Autoservis Weber

Správně osvětlená pracovní plocha, varná zóna nebo jídelní stůl může až nečekaně zvýšit komfort Vaší kuchyně. Nejdůležitější je dostatečná osvětlenost pracovní desky. V tomto prostoru klademe důraz na dostatečné světlo při vaření a tam kde kuchyň navazuje například na jídelnu nebo obývací pokoj, klademe také důraz na design.

celý článek »