Elektroinstalace Hlaváček

Elektroinstalace v kuchyni

Rekonstruujete nebo stavíte novou kuchyň? Pak jistě řešíte otázku, kolik zásuvek budete potřebovat a kam je umístit. V kuchyni jsou zásuvky obzvlášť důležité, bez nich by žádný spotřebič nefungoval. Správným rozvržením elektroinstalace, ušetříte nejenom peníze, ale i starosti.

Rozvody vody, plynu a elektřiny jsou při zařizování kuchyně zásadní. U vody a plynu je celkem brzy jasno, kde bude dřez, bude voda a kde sporák zase plyn. Naplánovat elektřinu je už složitější. Zejména při modernizaci starších bytů, kde původní elektrické rozvody nevyhovují a které provoz moderních elektrospotřebičů "neutáhnou".

Kolik zásuvek do kuchyně?

Bude záležet na vybavenosti elektrospotřebiči, a to i s přihlédnutím k budoucím potřebám. Tomu však musí odpovídat elektroinstalace i počet samostatně jištěných obvodů. V dnešní době je využití moderních spotřebičů samozřejmé a tak budeme potřebovat zásuvky (samostatně jištěné) pro chladničku a mrazničku, dále několik dalších zásuvek pro kombinovaný sporák nebo elektrickou troubu, mikrovlnku, myčku, průtokový ohřívač vody u dřezu atd. Dále zjistěte počet zásuvek trvale připojených ke spotřebiči – varná konvice, topinkovač apod. a k tomu připočtěte minimálně dvě zásuvky navíc. Je lépe se zásuvkami nešetřit než pak hledat do jaké zásuvky dát např. nabíječku na mobil.

Praktické dvojzásuvky

Nad pracovní plochou by měla být alespoň jedna dvojzásuvka, kterou využijete například při práci s kuchyňským robotem. Jednu dvojzásuvku umístěte v blízkosti elektrického nebo plynového sporáku. To oceníte například při práci s elektrickým mixérem přímo na plotně.

Samostatně spínané zásuvky

Dobrou volbou jsou samostatně spínané zásuvky. Do nich připojte potencionálně nebezpečné spotřebiče jako rychlovarná konvice nebo opékač topinek. Po dobu své nepřítomnosti nebo na noc je lze jednoduše vypnout a minimalizovat tak riziko vzniku požáru.

Mobilní zásuvky – jednoduché řešení

Hitem poslední doby se staly takzvané mobilní zásuvky. Jde o elektrické lišty, do nichž lze zapojit téměř neomezené množství spotřebičů. Jde o systém různě dlouhých elektrických lišt, na které lze podle momentální potřeby přidávat libovolný počet elektrických zásuvek a adaptérů. V liště pak s nimi můžete volně posouvat na požadované místo, odebírat je nebo naopak přidávat.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »