Elektroinstalace Hlaváček

Osvětlení do kuchyně

Správně osvětlená pracovní plocha, varná zóna nebo jídelní stůl může až nečekaně zvýšit komfort Vaší kuchyně. Nejdůležitější je dostatečná osvětlenost pracovní desky. V tomto prostoru klademe důraz na dostatečné světlo při vaření a tam kde kuchyň navazuje například na jídelnu nebo obývací pokoj, klademe také důraz na design.

Hned na začátku je potřeba říct, že nedostatečné osvětlení pracovní desky je problémem v mnoha kuchyních. Centrální světlo na stropě nikdy nedokáže poskytnout dostatek světla a osvětlit všechny kouty. Navíc si při vaření stíníte vlastním tělem. Abychom tedy dobře viděli na práci, je vhodné zvolit více druhů světel než jen jedno centrální. Vhodné řešení je kombinovat stropní svítidlo pro celkové osvětlení se svítidly umístěnými pod horní řadou skříněk kuchyňské linky. Vybírat můžeme z velké nabídky různých bodovek, lamp, lampiček a lustrů.

Při výběru světel k osvětlení pracovní desky vybíráme především podle výkonu světla. Hluboké tóny intimního světla jsou sice příjemné a navozují neopakovatelnou atmosféru, ale nejsou vhodné pro práci a manipulaci s nebezpečnými nástroji jako noži apod. Osvětlit pracovní desku můžete několika druhy svítidel:

  • zářivkové trubice
  • bodová halogenová svítidla
  • LED svítidla

Nejčastěji se používají různé typy zářivek, které mají nízkou spotřebu elektrické energie, dlouhou životnost a velmi málo se zahřívají. Halogenová bodová světla jsou oproti tomu méně úsporná, a proto se hodí jako doplňkové osvětlení pro krátkodobé svícení.

Současným hitem jsou LED diody

Z hlediska spotřeby elektrické energie a životnosti světelného zdroje jsou LED diody velmi šetrné a začínají se stále více prosazovat a to nejen pro osvětlení do kuchyně. Technologie LED dnes nabízí široké spektrum světelných zdrojů pro nejrůznější využití s dostatečnými světelnými výkony. Nad pracovní desky lze, kromě bodového LED osvětlení, použít také LED pásky po celé délce pracovní plochy, umístěné do nenápadné hliníkové lišty.

Osvětlení jídelního prostoru

Nedílnou součástí většiny kuchyní je jídelna či jídelní prostor. Pro osvětlení jídelního stolu se hodí závěsná stropní svítidla, nejlépe s nastavitelnou výškou. Dokonale osvětlí stůl a navíc dodají celému prostoru komfortní a příjemnou atmosféru. Pokud jsou svítidla otevřená, používají se mléčné žárovky, které neoslňují. Z tohoto důvodu by také nikdy neměla žárovka přesahovat přes stínidlo lampy.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalaci přenechte odborníkům
Autoservis Weber

Léto je období rekonstrukcí, inovací, a pokud právě stavíte či rekonstruujete dům, instalace elektriky vás zajisté nemine. Jistě přemýšlíte, zda si elektroinstalaci uděláte sami nebo se raději obrátíte na odborníka. V tomto ohledu je třeba dbát především na bezpečnost. Neodbornou instalací lze totiž způsobit nejen ztráty na materiálu, ale také v krajním případě i zdraví osob.

celý článek »
Druhy hromosvodů
Autoservis Weber

Hromosvod (bleskosvod) patří mezi nejdůležitější ochranné prvky proti úderu blesku. Zajišťuje maximální bezpečnost obyvatelům domu a chrání majetek před přímým úderem blesku, ale také snižuje vliv nepřímých úderů blesku do jiných objektů.

celý článek »