Elektroinstalace Hlaváček

Regulace vytápění

Programově řízená regulace vytápění (ETATHERM a další)

Regulace vytápění plní hned několikero funkcí, které vyplývají z požadavků uživatele a také z požadavků na moderní topný systém. Umožňuje dosažení tepelné pohody a významných úspor energie. Jako příklad uveďme rodinný dům, kde jsou jednotlivé místnosti v průběhu dne využívány rozdílně. Ráno je potřeba přitopit v ložnici a v kuchyni a poté je možné omezit celkové topení na minimum, jelikož všichni obyvatelé odcházejí za svými povinnostmi. Odpoledne je naopak zapotřebí více vytopit obývací pokoj, k večeru kuchyň a před spaním v ložnici. Ostatní méně užívané místnosti mohou jet na minimální vytápění.

Tyto rozdílné požadavky na vytápěné různých místností řeší systémy s označením IRC - INDIVIDUAL ROOM CONTROL. Regulace lze použít do rodinných domků, kancelářských budov, škol a školek, ale i větších průmyslových objektů.

Administrativní objekty, školy, školky nebo výrobní provozovny lze vytápět podle přesně stanovených regulí. Ovšem například u hotelů nebo penzionů, kde je potřeba vytápět dle aktuálního počtu návštěvníků, je výhodné využít centrální řízení personálním počítačem.

Princip činnosti systémů ETATHERM

Regulační soupravy ETATHERM jsou použitelné pro teplovodní i přímotopné elektrické soustavy. V centrální jednotce si uživatel naprogramuje teplotní režimy jednotlivých místností. Na každý den v týdnu a pro každou místnost lze nastavit časové úseky z volně sestavitelných programů. Ovládání je možné i připojeným PC, případně prostřednictvím internetu.

Časové úseky je možné nastavovat s rozlišením 15 minut a teploty rozsahu 6 ÷ 35°C. Regulace vytápění má k dispozici i režimy pro dovolené, udržovací režimy atd. Centrální jednotka vysílá požadavky na teplo pro jednotlivé místnosti koncovým členům. Koncový modul informaci zpracuje spolu s údajem aktuální prostorové teploty, a v případě odchylky provede regulační zásah v závislosti na druhu vytápění. V případě teplovodních systémů přivře nebo otevře radiátorový ventil a u elektrických sepne či rozepne relé. Celý proces se pravidelně opakuje.

Ověřená firma

Elektropráce Hlaváček - idatabaze.czElektroinstalace a elektromontáže - idatabaze.cz

Poslení příspěvky

Elektroinstalace Hlaváček
Autoservis Weber

Elektroinstalace Hlaváček v novém kabátě

celý článek »
Osvětlení do kuchyně
Autoservis Weber

Správně osvětlená pracovní plocha, varná zóna nebo jídelní stůl může až nečekaně zvýšit komfort Vaší kuchyně. Nejdůležitější je dostatečná osvětlenost pracovní desky. V tomto prostoru klademe důraz na dostatečné světlo při vaření a tam kde kuchyň navazuje například na jídelnu nebo obývací pokoj, klademe také důraz na design.

celý článek »